Oczywiście na temat koronawirusa i wpływu na nasze życie napisano już mnóstwo artykułów i poradników. W dniu dzisiejszym ukazały się również zalecenia MKiDN 🙁https://www.gov.pl/web/kultura/plany-filmowe).
Co warto zaznaczyć bardzo mało uwagi zwraca się na sprzęt i jego konserwację.
Jak konserwujemy sprzęt w magazynie, a co trzeba zrobić na planie?
Najprostsze metody są najlepsze – sprzęt, czyli powierzchnie metalowe oraz plastikowe najlepiej dezynfekować alkoholem do powierzchni o zawartości alk. minimum 70%. Taki środek używany jest przez chirurgów i służby medyczne. Ważne, aby preparat nie zawierał domieszek innych substancji jak np. gliceryna obecna w żelach do dezynfekcji rąk.
Na planie sprzęt może zostać również ozonowany bez szkody.
Zwracamy uwagę, że działanie promieni UVC może zaszkodzić obiektywom.

Asystenci przed przystąpieniem do pracy, powinni za pomocą środka na bazie alkoholu przetrzeć powierzchnie obudowy obiektywu, kamery (pulpit z guzikami), okular od lupy, baterie, głowicę i statywy. Jeżeli casy kamerowe znajdują się w kamerówce lub izolowanym pomieszczeniu, wtedy dezynfekcja ich nie jest wymagana, w przeciwnym wypadku należy przetrzeć również rączki.

Zachęcamy do zaopatrzenia się również w przyłbice zamiast maseczek, które umożliwiają ekipie oddychanie, nie ograniczając widoczności i są łatwiejsze w czyszczeniu.
Nasz sprzęt każdorazowo przed wydaniem do pracy jest dezynfekowany w całości. Zwracamy uwagę, że pieszczochy na okular są bezpiecznie pakowane i powinny być używane tylko przez operatorów kamer.
Zachęcamy do zaopatrzenia się w płyny i żele do dezynfekcji, pieszczochy oraz inne materiały do ochrony własnej w naszym sklepiku ARRI.
Płyn antybakteryjny do dezynfekcji powierzchni zaw. alk. pow. 70% – 500ml 20zł netto
Płyn antybakteryjny do rąk 75% – 200 ml 18zł netto
Zamówienia można składać za pomocą kontaktu telefonicznego +48 885 882 338‬ lub mailowo arri-sklep@atmgrupa.pl